יום רביעי, 19 בספטמבר 2012

רשומת סיכום צעדים ראשונים בעולם התיקשוב....

   במסגרת לימודיי במגמת  "תיקשוב ולמידה" במכללת אור יהודה נתבקשנו כחלק מחובות סיום הלימודים לכתוב בלוג בנושא  לימודי רלוונטי.
   כאשר גילה ונעמי פרטו לנו את מטלות ומטרות הבלוג התעורר בי חשש רב שמא לא יהיה לי על מה לכתוב? איך אכתוב?מתי אכתוב? כמה אכתוב? מה תעשה לי החשיפה בפני כל באינטרנט?
לגבי טיפוס מופנם כמוני המשמעות  מבחינתי הינה התערטלות מוחלטת של מחשבותי.
   ואכן מצאתי עצמי לא פעם בבמשך שבוע שלם חושבת ומהרהרת מה אני הולכת לכתוב?מה אפרסם?
התחלתי לכתוב , כל שבוע על משהו שלמדתי , כתבה שקראתי ,כלי חדש שהכרתי, מעלה קישורים, המלצות , נוברת בחומרים שלא הכרתי עד כה.
   ומתוך תהליך החיפוש מצאתי עצמי מרחיבה את ידיעותי בתחומי דעת שבעבר אפילו מבט לא היו מזכים ממני.
   כל רשימה שכתבתי תוכננה ונוסחה בקפידה, הנושאים כאילו עברו צנזורה צבאית קפדנית אין ספור פעמים שונו ולעיתים נדירות הושארו כפי שנכתבו מלחתחילה.
   היו גם פעמים שפשוט מפאת חוסר זמן או עומס בעבודה לא יכולתי להתפנות לכתיבת הרשומה או למציאת רעיון לכתיבתה . ברגעים אלו הרגשתי את הכפיה ,את האילוץ והזדהתי לרגע  עם תלמידי שמתבקשים לכתוב "יומן קריאה" או כל משימת כתיבה מתמשכת.
    לסיכום - הכתיבה בבלוג לארך שני סמסטרים חידדה בי את חשיבות הרפלקציה בלמידה. ואת עוצמתו של כלי  שיתופי זה בקידום מטרות והעברת מסרים. מי יתן ואצליח לנסות לפתוח עולם חדש אשנב וצוהר לעיני תלמידי הרכים ולהגביר את המודעות והחשיבות בחשיפה לעולם התיקשוב ההולך ותופס תאוצה בכל תחומי החיים.   

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה